Dlaczego swoją przygodę z tworzeniem WWW warto zacząć od Bloggera / Blogspota?

Darmowy blogŁatwość i prostota w obsłudze to największe zalety platformy Blogger do zakładania darmowych blogów giganta Google. Wybór wielu szablonów, które możemy później w odpowiedni sposób dodawać, zmieniać, edytować. Ile głów tyle pomysłów.

Blogspot jest idealny dla początkujących osób które nigdy nie miały do czynienia z tworzeniem wartości w internecie. Krok po kroku można zbudować bardzo ciekawego bloga, bo ludzka pomysłowość nie zna granic. Pisać można o wszystkim, gotowanie, wędkowanie, spam blogi pod SEO (nieetyczne praktyki), własna strona firmy, internetowe CV, kolekcjonowanie miniaturowych rajdowych aut... Wszystko!

Blogger czy WordPress


Najbardziej popularnym systemem zarządzania treścią CMS jest WordPress. Ma on większe możliwości niż blogspot z powodu wielu różnych ciekawych wtyczek, oraz innych zalet. Należy też pamiętać, że właśnie pod WordPressa pisanych jest najwięcej złośliwych wirusów czy trojanów przez hakerów.

Blogspot zwiększa pozycjonowanie strony


Nie trzeba być asem intelektu by domyślić się, że Google o wiele szybciej i sprawniej wypozycjonuje w swojej wyszukiwarce blog ze swoich jednych z wielu członów korporacji niż konkurencyjną platformę.
Dlatego zalecam założenie bloga na Bloggerze, dobrze go rozreklamować, a następnie przejść na WordPressa. Jak już osiągniemy sukces na dwóch największych na świecie stronach oferujących założenie darmowego bloga to dopiero wtedy możemy przejść sobie na prywatny hosting i własną www - bez ograniczeń, na własnych warunkach, mając 100% kontrolę.
Blogger / Blogspot logo

Komentarze

 1. Ciekawe porównanie napisałeś pomiędzy Bloggera i WordPressa. Masz dużo racji, potwierdzam Twoją opinię. Najlepiej założyć konto na Blogspocie, później podlikować z jego konto na WordPressa.

  Idealne rozwiązanie pod SEO czyli pozycjonowanie stron. Najszybsze rozwiązanie z dobrą jakością linków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze napisane, w końcu ktoś podjął dyskusję na ten temat. Najpierw Blogger, później WordPress. W internecie jest dziesiątki artykułów na temat porównań obu platform, każda ma zalety i wady.

  Dla początkujących zaleca się Blogspota.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przyjazny wpis, napisany fajnym językiem. Dla osób początkujących, ale również średnio zaawansowanych śmiało mogę polecić bloggera.
  Duże możliwości edycji szablonu, o czym wspomniałeś, pozwalają na naprawdę dużo, szczególnie​ po ostatnich zmianach w języku programowania Blogger.
  Platforma wordpress moim zdaniem ma sens, tylko jeśli mamy wykupioną domenę i hosting i wtedy możemy wykorzystać potęgę silnika, jakim jest Wordpress.
  Miło mi, że moja strona posłużyła jako przykład ;)
  Pozdrowienia, Damian :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz